Kredi Almanın Yolu

Borcu Bulunan Kredi Kartı Kapatılır mı?

22.05.2020
309
Borcu Bulunan Kredi Kartı Kapatılır mı?

Kredi kartlarının düzenli ödenmesi halinde oldukça avantajlı olduğu bir araç olduğu gerçektir. Ancak bazı durumlarda kişiler biriken borçları nedeniyle kredi kartlarını ödeyemez hale gelir ve bunun için kredi kartlarını kapatmak isterler. Ancak burada en çok merak edilen şey ise kredi kartının borcu varken ya da taksitleri devam ederken kredi kartının kapatılıp kapatılmayacağıdır.

Bu durum bankadan bankaya farklılık gösterebilir. Ancak yine de belli başlı prosedürler olduğu da söylenebilir. Kredi kartı borcu ne yazık ki çağımızın sorunu haline gelmiştir. Düzenli ödeme yapmak hem müşteri için hem de banka için oldukça faydalıdır. Ancak bu durum her zaman gerçekleşmeyebilir.

Borçlu Kredi Kartı Tamamen İptal Edilir Mi?

Borçlu olan kredi kartınızı iptal etmeniz mümkündür. Ancak bu durumun koşulları bankadan bankaya farklılık göstermektedir. Bunun için bazı bankalar kartınızı direkt kapatarak kalan borcunuzu aynı taksitler halinde ödemenizi talep ederken, bazı bankalar borcun tamamen kapatılmasını talep edebilir. Bunun için öncelikle şubeye giderek ya da ilgili bankanın müşteri hizmetlerini arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Müşteri hizmetleri ile yapacağınız görüşmede sizin için ve banka için avantajlı olan seçenek tercih edilir. Borçlarınızı ödeyemeyecek duruma geldiğiniz takdirde ise banka size yapılandırma seçenekleri de sunabilir. Bu durum sizin için avantajlı olsa da banka sicil notunuzun düşmesine de neden olabilir. Ancak eşit taksitler halinde ödemek ise doğru bir yol olabilir.

Borçlu Kredi Kartı Kapatıldığında Borçlar Nasıl Ödenir?

Kredi kartınızı kapatmaya karar verdiniz ve borcu devam etmekte ise bu durumu banka ile görüşerek çözebilirsiniz. Çünkü borçlu olan kredi kartı kapanmaz diye bir durum söz konusu değildir. Ancak bazen bankalar kartınızı kapatmamak için zorlayıcı koşullar ortaya sunabilir. Bu borcun tamamen kapatılması gibi hususlar olabilir.

Fakat çoğunlukla kredi kartınızı kapatarak düzenli ödemelerinizi de yapmaya devam etmeniz istenebilir. Kredi kartı sorunu ne yazık ki günümüzde giderek büyümekte harcamaların kontrol altında olmaması müşterileri oldukça zorlamaktadır. Bu nedenle kredi kartınızı mantıklı bir şekilde kullanarak hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.