Kredi Almanın Yolu

Birikim ve Tasarrufun Alternatifi Vakıfbank Altın Çağ Hesabı ve Avantajları

03.07.2020
471
Birikim ve Tasarrufun Alternatifi Vakıfbank Altın Çağ Hesabı ve Avantajları

Banka nezdinde açmış olduğunuz altın hesabına altın alım satımı yaparken aynı zamanda düzenli olarak alım talimatı vererek birikim yapma olanağı veren Vakıfbank Altın Çağ Hesabı kişilerin tasarrufuna aracılık ediyor. Diğer bankalar arasında benzer bir hesaplarında olması kişilerin birikimini hangi hesapla hangi banka üzerinden yapması gerektiği araştırmasına gidiyor. Seçim elbette tüketicinin. Ancak Krediyolu.com olarak sizlere altın çağ hesabının özelliklerini ve avantajlarını açıklamak istedik.

Altın Yatırımının Adı Vakıfbank Altın Çağı

Bankada hesap açarak tasarruf yapmak ve bununla birikim yapmak isteyen tüketici sayısı internet bankacılığı sayesinde kat ve kat arttı. Halen artmaya devam ediyor. Kolaylığı ve verdiği avantajları ile internet bankacılığını tercih eden vatandaşlar birikimlerini de bu yolla yönetiyor. Bu anlamda fiziken almanıza olanak sağlamayan 0,01 gram altın alımına dahi olanak veren banka altın hesapları önemli avantaj sağlamış durumda. Bu anlamda Vakıfbank Altın Çağı Hesabı özellikleri şu şekilde;

Okunmalı : Yatırımın En İyi Yolu Banka Yatırım Hesapları İle Oldu

Vakıfbank Altın Çağ Hesabı Özellikleri

  • 0,01 grama kadar altın alım ve satım imkanı
  • Faizsiz yatırım sağlanırken altının değer kazanması ile yatırımınız artmış olur.
  • Altın kurlarında oluşan artış ile yapacağınız satış ile kazanç sağlayabiliyorsunuz.
  • Altın hesabı olması fiziken altın tutma risklerini ortadan kaldırıyor. Çalınma kaybolma gibi.
  • 7-24 dilediğiniz saatte internet üzerinden alım satım imkanları.

Neden Vakıfbank Altın Çağ Hesabı

Bankalardan altın alım satımlarında en avantajlı tarafı söz konusu altın için işçilik maliyetinin cebinizden çıkmayacak olması. BİST üzerinde 995-1000 saflığa tekabül ediyor ve 0,01 gr ile işlem yapma imkanları veriyor. Bankada bulunan altın hesapları ile ilgili olarak risk taşımaktan uzaksınız. Çalınma ve kaybolma olmaz. Bunun yanında küçük tutarlarda da olsa altınınızı bankada yatırarak ekonomiye kazandırmış oluyorsunuz ve ekonomik olarak ta paranız çalışmış oluyor. Bu durumun her kesime faydası bulunuyor.

Okunmalı : Bankada altın hesabı açmak mantıklı mı?

Fiziki Altın Teslim Almak Mümkün mü?

Bankalarda hesap açılması ile tutulan gram üzerindeki altınların alımları bankalar arasında değişkenlik gösterir. Nitekim bu değişkenlik Vakıbankta da geçerli. Burada fiziki olarak almanız mümkün ancak en az 5 kg altınınız olması gerekiyor. Bu işlem için binde beş oranında komisyon alınması söz konusu. Ancak daha az tutarlardaki altınınızı fiziken alamıyorsunuz. Bunun için güncel kur üzerinden satışa konu etmeniz ve TL ile paranızı almanız gerekir.

Okunmalı : Altın Hesabı Açan En İyi Banka Hangisi

Vakıfbank altın Çağı Hesabı Nasıl Açılır?

Vakıfbank bünyesinde tasarruf ve birikim yapmak için altın hesabı açmanız gerekiyor. Bu durumun diğer tanımı da yatırım hesabı. Vakıfbank Yatırım Hesabı açtıktan sonra buranda altın hesabını intenet üzerinden açabiliyorsunuz. Açılış sonrası ise alım ve satım imkanlarına sahip oluyorsunuz. Yine burandan hesabınızdaki para ya da kredi kartı üzerinden aylık düzenli olarak altın alımı talimatı vermeniz de söz konusu. Vereceğiniz talimat ile aylık düzenli bir altın alımı yapılır ve birikim yapmış olursunuz.  Daha ayrıntılı Bilgiye bankanın https://www.vakifbank.com.tr/altin-cagi-hesabi.aspx?pageID=563 adresinden ulaşabilirsiniz.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.