Kredi Almanın Yolu

Birarabam Araç Alma Sistemi Nasıl Çalışır?

26.07.2020
1.967
Birarabam Araç Alma Sistemi Nasıl Çalışır?

Günümüzde finans kuruluşlarının desteği olmadan faizsiz araç alma işlemi neredeyse imkansız. Her ne kadar bu faize karışmadan nakit ihtiyacımızı karşılamaya çalışsak ta mutlaka bir zararımız oluyor. Gerçek ve tüzel kişilikler mal alımları için bankaları seçerken yeni olmasa da faizsiz araç alma sistemleri sorgulanıyor. Önünüzde sürekli artan sayıları ile 7-8 sistem bulunuyor. Bunlardan birisi olan Birarabam araç alma sistemi diğerlerine benzerlik gösteriyor.

Birarabam Nedir?

Bankaların vermiş olduğu faizli kredilerden uzak olarak faiz ödemesi yapmak istemeyen, bununla birlikte taksitle alınmasına rağmen ayrıca vade ücreti ödemekten imtina eden kişilerin bir grup oluşturarak bu grup içerisinde çekilen kura ile sırasıyla araç alma sistemidir.

Okunmalı : Faizsiz Taksitli Vade Farksız En Ucuz Araç Alma Yolları

Birarabam Araç Sistemi Özellikleri

Otomotiv sektöründe Araç vergileri, döviz kurları, faiz kurlarındaki artışlar sonrasında araç fiyatlarında da artışlar meydana geliyor. Bu durumda kişiler ihtiyacı olabilecek bir aracı almakta bile zorlandığı oluyor. Burada banka kredileri ile alım yapan tüketici faizi ile çok daha fazla öderken bu faiz tutarını arabasına yatırıp çok daha iyi model, çok daha güzel araç alma çabası içerisinde. Bu nedenle düşük taksitle iyi araç almanın yollarından biri olarak bir arabam araç alma sistemini görüyor. Sosyal medya gibi çok ziyaret edilen mecralarda sürekli reklamları ile karşımıza çıkan bu sistemin başlıca özellikleri şu şekilde;

  • Faiz olmaması ve beklenmeyen bir ödemenin çıkmaması
  • Ödeyeceğiniz taksitleri kendinizin belirliyor olması
  • 80 ay vadelere kadar alınabilmesi
  • Vade öncesi borç bitirme imkanı
  • Peşinatsız faizsiz araç alım yolu
  • Aracınızı masraf,faiz ödemesi yapmadan daha ucuza alma imkanı

80 Ay Vadeli Araç Alımı

Birarabam sistemi sayesinde kişiler ikinci el yada kullanılmamış araç alma imkanlarına sahip ve uzun vadelerde alımına imkan verdiği için 80 ay taksitle faizsiz araç almanın neredeyse tek yolu. Ülke genelinde milyonlarca satılık araç bulunurken aynı zamanda bir o kadarda alıcısı çıkıyor. Fakat bir çok kesim ücretleri, masrafları ve faizleri nedeniyle araç alımına sıcak bakmazken Birevim çatısı altında faaliyet gösteren Birarabam ile binlerce kişi çoktan araç sahibi olmuş durumda.

Araç alımında banka kredisi kullanılmasa dahi araç satıcılarının vade farkı uygulaması, kurumsal bir çatıl altında hareket edilmemesi, imzalanan senetler karşılığı işlem görmesi nedeni ile tüketicilerin çok sıcak bakmadığı taksitle araba alma işlemi bir nebze Birarabam ile aşılmış durumda. Bunun yanında kişinin birikimi olmaması araç alımında peşinatı zorunlu kılmıyor. Bu da artı bir avantaj olarak kişilerin hanesine yazılıyor.

Birarabam bünyesinde oluşturduğu deneyim ile birlikte kamu çalışanlarına, gazilere, şehit yakınlarına ve engelli vatandaşlara da ayrı kampanyalar ile araç sahibi olma yolunda ilk adımı atıyor. Bu anlamda farklı alternatifleriniz olsa dahi incelemek sizin açınızdan mantıklı bir adım olabilir. Yani araştırma ile insanların ciddi kayıplarının önüne geçtiği bir gerçek. Bu nedenle aynı sistem dahilinde araç alımı yapılmak istense dahi tüm firma ve sistemlerin incelenmesi fayda oluşturacaktır.

Okunmalı : Faizsiz Taksitli Vade Farksız En Ucuz Araç Alma Yolları

Birarabam Şikayetleri

Mantıken düşünüldüğünde binlerce hizmet veren bir firmanın olumlu ve olumsuz bulanan yönleri çıkarılabilir. Nitekim siz baktığınız zaman sadece Birarabam şirketini görürken bu şirket baktığı zaman binlerce kişiyi görmektedir. Bu nedenle herkesi memnun etmek taleplerini yerine getirmek zor olabilir. Bu anlamda şikayetlerin başını araç teslimi sırasında sigorta, kasko yaptırılması ve bu hizmeti de Birarabamın vermesi. Bununla birlikte araca ipotek konulması şikayetlerden. Burada araca ipotek konulmasının ana nedeni sizden sonra kurada bulunan kişilerin haklarının korunmasıdır. Yani ilk kura size çıktı. Arkanızda 80 tane taksit var. Bu 80 taksitin 80 kişide hakkı olduğunu düşünün. Bunlardan birisi de siz olabilirsiniz. Bu nedenle mevcut taksitlerin bitimine kadar ipotek konulması doğal bir husus. Aracı aldıktan sonra arabayı alan kişi satarsa ve taksitleri ödemezse diğer kişilerin hakları ne olacak? Bu soruda sorulmalıdır diye düşünüyorum. Ya da kaza yaptınız, araç hurdaya ayrıldı. Yada taksitleri ödeyemez duruma geldiniz. Bunların hepsi düşünülerek hareket edilmelidir. Ayrıca belirtmek istediğim husus şirket ev sistem ile ilgili şikayetler kadar olumlu olarak teşekkür mesajları da sektörde bulunabiliyor.

Organizasyon Bedeli Kesintisi

Birarabam kişilere faizsiz araç alma yolunu açarken burada bazı operasyonel işlemler için organizasyon ücreti bir diğer deyişle çalışma bedeli almaktadır. Bu ücret günümüzde 3200 Lira seviyelerinde. Ödemeler için şirkete organizasyon ücreti ve ilk peşinatı hemen yapıyorsunuz. Burada şirket sizden kredi kartı bilgilerinizi istiyor. Buradaki amaç siz taksit ödemesi yapmasanız dahi şirketin kartınızdan otomatik olarak parayı çekecek olması. Bunanla ilgili de tüketici şikayetlerine ulaşabilirsiniz. Fakat genel olarak tüm firma ve kuruluşlar zaten bu şekilde hareket ediyor.

455 Lira Taksitle Araba Olur mu?

Günümüzde fiyatların tavan yapması, vergilerin artışı, araç fiyatlarındaki artışlar ile düşük miktarlardaki taksitler ile ikinci el yada kullanılmamış araç alma yolu neredeyse hayal. Bu anlamda en düşük taksitlerin peşinat verdikten sonra 2 bin liranın üstünde olduğunu düşünürser Birarabam 455 lira taksitle araç sahibi yapma yolunda bir hayli ilerlemiş durumda. Faiz ödemesi olmadığı, vade farkı ödemesi olmadığı için burada ana para ödemesi yapılması önemli bir etken. Ayrıca sıfır araç alımında maksimum 60 ay vadeye kadar taşıt kredisi tahsisi yapılırken burudaki durum daha farklı. Birarabam araç alma sistemi gruplara dayalı bir sistem. Bunun için sizi ödeme durumunuza ve alacağınız araca istinaden bir grup belirlenir. Gruplar ise 24,36,48 ve 66 kişiden oluşturuluyor. Buradaki gruplar peşinat yada ara ödeme haklarına sahip. 30 bin liralık bir araç alımında peşinat vermeden 66 ay boyunca ödeyeceğiniz tutar 455 lira. Aracınızı teslim aldıktan sonra ödeme tutarınız ise 635 Liraya çıkıyor. Yani bu süre içinde çekilen kuralar neticesinde size aracın ne zaman alacağınız belli olmasa da bu rakam üzerinden araç sahibi olunabiliyor.

Okunmalı : Ziraat Bankasından Satılık İkinci El Araçlar

Birarabam Kimin?

İlk etapta Birevim olarak ev sahibi edinilmesinde rol oynayan şirketin gayrimenkul ve araba ile otomotiv sektöründe faaliyet göstermesi, önemli projelere adım atması sahibi olan Murat ÇİFTÇİ tarafından gerçekleştirildi. İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere 47 ilde faaliyet gösteren şirketin 74 şubesi bulunuyor. Bu rakam küçümsenemeyecek büyüklükte.

Birarabam Sistemine Giriş Nasıl Olur?

Hiç peşinatsız, tamamen dilediğin kadar taksitle araç alımı imkanları veriyor olsa da burada araç alımındaki süre uzatımı sizin endişeniz olabilir. Bu nedenle peşinat vererek, en küçük gruplar dahilinde taksitle araç alma talebi sizin için daha uygun olabilir. Zira bu taksitlerin bitmesinden önce aracı satmanız da mümkün değil. Bunun için mevcut borcun tamamını ödemeniz gerekir. Bu sisteme giriş ise çok kolay. 74 şubeden birine giderek şahsen yazılı bir protokol ile yapıyorsunuz. Girişte sadece 18 yaşında olmanız ve kimliğinizin olması yeterli oluyor. Araç alımı sonrası ayrıca sigorta ve kasko ücretinin de sizin tarafından ödeneceği dikkate alınmalı. Burada şirket hem sigorta hem kasko satışı yaparak ayrıca para kazanma yoluna gidiyor. Aldığınız aracın bedeli ne olursa olsun kasko yaptırılması da zorunlu.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.