Kredi Almanın Yolu

BCH Kredi Nedir? Rotatif BCH Kredisi Nasıl Kullanılır?

11.04.2021
438
BCH Kredi Nedir? Rotatif BCH Kredisi Nasıl Kullanılır?

BCH kredisinin açılımı borçlu cari hesap kredisi demektir. Bu kredinin amacı  acil nakit’e sıkışan işletmelere en kısa sürede kredi desteği sağlanması. Banka ve sizin aranızda daha önceye dayanan bir antlaşmaya göre kredi çekim tarihiniz oldukça kısalır. yani ihtiyaç duyduğunuz her anda krediniz hemen hesabınıza yatırılabilir. Ticari işletmeler için özel olarak hazırlanmış olan rotatif BCH kredisi onların ihtiyaçlarını en kısa zamanda çözebilmek için düzenlenir.

Rotatif BCH Kredisi Ayrıntıları

Rotatif BCH kredisinin vadesi bir yıl olmak üzere ayarlanır. Bu bir yıl boyunca ticari işletme dilediği zaman bu krediyi kullanabilir ve de krediyi kullandığı süreden geri ödediği süreye kadar belirli bir miktar faiz söz konusudur. Çoğu işletme ve KOBİler bu krediden faydalanır. Hatta bankacılık hizmetleri arasında bu krediden faydalanma oranı yüzde 30’a yakındır. Bu kredilerin işletmelere katkısı önemli. Çünkü çok kısa bir süre içerisinde acil bir nakit’e ihtiyaç sorununu çözebiliyor. Ama bu kredilerin bankalara da bazı katkıları bulunuyor.

Hem Banka Hem de İşletmeler Rotatif Krediden Faydalanır

Rotatif kredilerin faiz hesaplaması genel olarak gün üzerinden yapılır. Tabi günlük faiz demek bankanın geri ödeme sırasında yüksek bir kazanca sahip olması demektir. Faiz oranı ise banka ve ticari işletme arasında çok daha önceden yapılmış olan sözleşmeye göre belirlenir. İşletmelerin acil nakit ihtiyacını çözse bile bu kredinin oldukça yüksek bir faizi olacağını unutmamak gerekiyor.

Acil Nakit Sorunu

Özellikle ekonomik durgunluk ve kriz dönemlerinde acil nakit sorunu hem bireyler hem de ticari işletmeler için ciddi bir sorundur. Uzun vadeli bir yatırım planınızdan ziyade kısa vadeli bir sorununuz varsa ve hemen çözmeniz gerekiyorsa rotatif BCH kredisine başvurabilirsiniz. Çünkü günlük faiz uzun vadede çok daha büyük bir geri ödeme miktarı anlamına gelir. Bireylerin ve ticari işletmelerin kredilerden ve banka hizmetlerinden beklentileri farklıdır. Rotatif BCH kredisi de ticari işletmelerin sorunlarını çözmek için tercih edilir. Ticari işletmeler vadesi dolan borçlar ya da yapılacak olan ödemeler için bu krediden yararlanabilir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.