Kredi Almanın Yolu

Bayilik Veren Firmalar

Bayilik Veren Firmalar

Yapılacak iş fikirleri arasında pek çok kişinin aklında olan bayilik sistemi aslında sadece sermayesi olana ve işi büyütmek ya da sıfırdan yepyeni bir marka yaratmak için enerjisi olmayan garanti oynamak isteyen kişiler için geçerli bir sistemdir. Pek çok kişi bayilik alarak firmaların zaten hali hazırda yer alan marka değerlerini kullanarak para kazanma modelidir. Firmaların hazırda olan müşterilerinin marka eğilimlerinden faydalanarak sadece ihtiyaç olan bölgeye ilgili bayilik sistemini açarak yapılan girişim modeli olan bayilik sisteminde dükkan bulma ve dükkan giderlerini karşılama gibi işlemlerin tümü girişimciye aittir. Bunun dışında marka değerini korumaya yönelik dükkanın içine yapılacak olan masraflar ve dekor bayilik veren firmalar tarafından karşılanır, ancak bu bedel bayilik masraflarının içine yansıtılır.

Bayilik Sistemi

Günümüzde ulusal düzeyde hizmet yürüten pek çok firma bayilik sistemi vermektedir. Bayilik sistemi sadece ulusal markalar için değil uluslar arası markalar için de geçerlidir.  Uluslar arası ya da ulusal markaların bazıları bayilik verirken ücret istemezken bazıları ise ücret talep etmektedir. Ücretsiz bayilik veren firmalar daha yerel olurken marka değerini kazanmış ve insanların gözünde belli bir marka algısını elde etmiş ve güven sağlamış markalar ise bayilik sistemi verirken belli bir bedel talep etmektedir. Gıda üzerine bayilik sistemi veren firmalar günümüzde oldukça fazladır ve aslında hızlı şekilde büyüyen firmalar da bunlar olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Bayilik Almak

Bayilik almak istediğiniz firmadan öncelikle bayilik sistemi için bir bedel talep edip etmediğini araştırmanızda fayda var. Bunun yanı sıra bayilik için gerekli olan bir takım temel bilgiler ve belgeler istenebilir. Bunların hepsini eksiksiz bir şekilde tamamladıktan sonra bayilik almak istediğini firmayla irtibata geçerek anlaşmaya varabilirsiniz. Bayilik sistemi aslında sıfırdan bir marka yaratmaya göre çok daha avantajlıdır. Bu avantaj ve fırsat iyi şekilde değerlendirilmelidir. Gıda üzerine açılacak olan bir dükkan sürekli insan sirkülasyonun olduğu bir alanda olması gerekirken, halı yıkama ve benzeri bir firma ise çok daha arka sokaklarda kalabilir. Bu aslında tamamen dükkan kirasını azaltmaya yönelik  bir hareket olacaktır, bu ve bunun gibi girişimcilik için temel bir takım adımlar vardır. Bu adımları doğru ve stabil bir şekilde attığınız zaman gerek bayilik gerekse kendi işinizi sıfırdan harika noktalara getirebilir, belki de kendi markanızı yaratabilirsiniz. Sizler de hayaliniz olan kendi işinizi açmak istiyorsanız öncelikle iş fikrine ilişkin kafanızda bir netlik kazandırın.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.