Kredi Almanın Yolu

Başka Bankadan Gönderilen Eft Ne Zaman Hesaba Geçer?

16.05.2020
829
Başka Bankadan Gönderilen Eft Ne Zaman Hesaba Geçer?

Değeri ve üzerinde durulması nedeniyle başka bankalara gönderilen EFT normal şartlarda 10-15 dakika içerisinde gönderilen hesaba geçmektedir. Bu durum bazı şartlarda değişiklik gösterebilir.

EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

İçindekiler

Günümüzde gelişen Bankacılık hizmetleri artık tek bir tuşla dünyanın herhangi bir noktasına para gönderme para alma teknolojisi ile donatılmıştır. Biz insanlar için geliştirilen bu hizmet hayatımızda zaman kazanma güvenilirlik bakımından hemen hemen her kesimin vazgeçilmezi olmuştur.

Bizden önceki nesillerin anlattığı para gönderme para alma işlemleri düşünüldüğünde gerek güvenlik bakımından gerekse zaman kaybı olarak zorluklar içerisinde yapıldığını bilmekte duymaktayız. Çağımızda artık oturduğumuz yerde herhangi bir mal alımı borç ödeme, fatura ödeme, kira ödemeleri gibi hayatımızda yer alan işlemler artık daha kolay daha hızlı olarak işlemektedir.

Dijital  Dünyada Ödemeler

Kişinin kazancı üzerinden hayatını sürdürmek için yaptığı ödemeler dijital ortamda gereğinden fazla kolaylaştırılması için hayatımıza her geçen gün sürekli olarak yenilikler yapıldığı aşikârdır. Bankacılık sektörü müşterileri için yapmış olduğu bu yenilikleri kişinin şahsına veya şirketine ait Iban numarası ile sağlanmaktadır.

Herhangi bir ödememizi yapmak almış olduğumuz hizmetlerin ödemesini gününde ve doğru kişilere yapmak bize sağlanan bu hizmetler ile insanlık ve kişilik borcumuzdur. İban numarası ile yapılan bir ödemenin her zaman doğru bir şekilde doğru kişilere yapmak en çok dikkat edilmesi gereken bir unsurdur. Çağımızda sürekli para taşıma yerine sanal ortamda bu yükü hafifletmek kendi güvenliğimiz açısından da son derece önemlidir. EFT işlemi genel olarak sabah 8.30 ile akşam 17.30 arasında yapılan bir işlemdir. 15 dk gibi kısa bir süre sonra yatırılan para karşı tarafa ulaştırılır. Ancak bu durum bankadan bankaya ve yoğunluk durumuna göre değişebilir.

Yapılan Eft Doğruluğu

Kişi borçlusu veya alacaklısına göndereceği her birimdeki para miktarı ile sorumludur. Öncelikle tarafımıza verilen Iban numarasının kanuni ve yasal olduğu araştırılmalı, yapılan ödemenin doğru kişi veya kuruma gittiğinden emin olmamız gerekmektedir. Gönderilen para için eft sorgulama yapılabilen ve alınabilen bir hizmettir.

Yapılan bu kontroller neticesinde yasal olmayan ve sanal ortamda dolandırıcılık işlemine tabi olmadan yapmak insanlık borcumuzdur. Yapılan herhangi bir ödemenin gideceği hesabına teyidi için 26 karakterden oluşan iban hesabı ve ismin soy ismin veya şirket isminin tam açılımı ile teyidi sonucu yapmak giden tutarın ve kişisel güvenliğimizin en önemli unsurudur.

Yapılan işlem sonucu tutarın karşı hesaba alacak olarak geçmesi online ortamda çok hızlı ve doğru olduğu kanıtlanmıştır. Şayet tutar bilgimiz dâhilinde veya bilgimiz dâhilinde değilse Bankacılık sektörü belli süre güvenliği ile karşılamaktadır. Kişiye özel sms ile teyidi alındıktan sonra yapılan işlemlerin hızlı ve güvenilir olduğu sabitlenmiş gerçektir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.