Kredi Almanın Yolu

Banka Borcunu Peşin Ödemek Kredi Notunu Artırır Mı?

16.05.2020
319
Banka Borcunu Peşin Ödemek Kredi Notunu Artırır Mı?

Bankalardan borç para alabilmek için kredi notu artırma çabasında olan kişiler bazı ipuçları yakalamak ister. Bu ipuçlarını da sorular eşliğinde arar. Aranılan sorulardan bir tanesi de banka borcunu peşin ödemek kredi notunu artırır mı oluyor.

Kredi notunu Artırmada Banka Borcunu Ödemek

Para bulma konusunda insanlara en büyük desteği sunan kuruluşlar hiç şüphesiz bankalardır. Ancak bu tedarikte büyük kural ve prosedürlerin bulunduğu bir gerçektir. Kişiler bu prosedürlere ve kurallara uymama durumlarında sıkıntı yaşamakta ve kredi notları düşmektedir. Bu duruma düşmemek için bankalarla yapılan çalışmalarda dikkatli olunması şarttır.

Özellikle kredi ödemelerinin gecikmesi ya da sorunlu bir şekilde yatırılması kişilerin kredi notunun düşmesine ve bankalarla çalışma skalalarını değiştirmektedir. Bu bakımdan banka ödemelerine dikkat edilmesi şarttır. Banka kredi notunu en hızlı yükseltme yöntemi bankaya olan borcun peşin olarak yatırılmasıdır. 12 ay vadeli olarak çekilen bir kredinin, vade tamamlanmadan borcunun kapatılması, müşterinin findex notunu hızlı bir şekilde yükseltecektir.

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Bankalarla çalışma sisteminde güvenilir bir finansal geçmişe sahip olmanız son derece önemlidir. Özellikle kullanmış olduğunuz konut, araç ve ihtiyaç kredilerini vade bitim tarihinden önce kapattığınızda büyük artı sağlarsınız.

Erken kapattığınız krediye dair tüm detaylar, BDDK tarafından kişisel bilgilerinize kayıt edilir. Bu durum kredi notunuzun artmasına sebep olduğu gibi, ileriki yıllarda bankalara yapacağınız tüm işlemlerde bireysel bilgileriniz içinde görünür olacaktır.

Banka Borcu Nasıl Peşin Ödenir?

Banka ürünlerinden olan ve krediler kapsamında bulunan tüm seçenekler peşin ödeme seçeneğini de içinde barındırır. Bankadan kullanmış olduğunuz bu kredilerden herhangi birini taksit taksit ödemek yerine bir seferde kapatabilirsiniz. Kapattığınız vade üzerinde yazılı olan meblağ sizin borç kapatma limitinizi gösterecektir. Bu işlemi yapmak için krediyi kullanmış olduğunuz bankanın herhangi bir şubesine bizzat başvuru yapmanız yeterlidir.

Bankanın hangi şubesinden kredi kullanmış olursanız olun şubeler bu işlemi online olarak gerçekleştirecektir. Bankaya başvuru yaparak kullanmış olduğunuz kredinin tamamını kapatmak istediğinizi belirttiğinizde, hızlı bir şekilde işlem yapabilirsiniz. Bu işlem sonrası bankaya olan borcunuz için bir  borç kapatma dekontu verilir ve bu işlem anında BDDK’nın da ekranından görüntülenir. Bankaya olan kredi borcunuzu erken kapatmanız hem banka borcunuzun bitmesini sağlayacak hem de tekrar kredi çekmek istediğinizde kredinizde bir sorun yaşanmasını engeller.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.