Kredi Almanın Yolu

Başvursam Bana Kredi Çıkar mı?

Başvursam Bana Kredi Çıkar mı?

Paraya ihtiyaç olması nedense hep aciliyeti doğuruyor. Bu anlamda da acil para lazım diyen kişiler finans kuruluşlarının yolunu tutarken karşısına bazı şartlar çıkabiliyor ki bu durumda sorulan soru bana kredi çıkar mı? Bu sorunun cevabı için krediyolu.com uygun adresiniz olacaktır.

Başvursam Bana Kredi Çıkar mı?

Kredi faizlerinin düştüğü şu sıralar kredilerle ilgili bir çok arama sorgusu yapılmaktadır. Bunların başında ise maaşı sınırlı olan bireylerin acaba bana kredi çıkar mı, ne kadar kredi alabilirim gibi soruların sormasına sebep oluyor. Bir kişinin kredi alıp almadığı bir çok faktöre bağlıdır fakat esas olarak iki ana faktöre bağlıdır. Örnek vermek gerekirse bunların bazıları bankanız ile düzenli olarak çalışmalısınız. İkincisi ise sosyal güvenceniz SGK nız olarak çalışma hayatınıza devam ettirmelisiniz.

Bu iki temel unsurdan biri olmadan bankaların kredi kullandırması gerçekten zor. Bununla birlikte, sigorta kayıtlarının gerekli olduğu süre ve bankayla olan ilişkileriniz veya kredi notu değerlendirmeniz, bankanın insiyatifine bağlı faktörlerdir.

Bankanızda kredi işlemi yapmak için bir ka istisna dışında bir SGK kaydına ihtiyacınız olacaktır. Bankaların SGK kayıtlarına ihtiyaç duymalarının nedeni, düzenli ve güvenilir gelir elde etmeleri sağlamalarıdır. Öte yandan sahip olduğunuz ancak resmi olarak kanıtlayamadığınız gelir bugün bankalar tarafından kabul edilmemektedir. Bankaların SGK kayıtlarına dayandırılması, gelir durumunun temel göstergesi olarak çeşitli sorular ortaya koymaktadır. Bu sorulara ve cevaplara isterseniz birlikte bakalım.

SGK Kaydım Yok, Düzenli Gelirim  Bana Kredi Çıkar mı?

SGK kaydı olmayan bir kişinin resmi olarak alabileceği tek gelir neredeyse kiradır. Yalnızca kira gelirine dayalı kredi çemrek bazı bankalar için yapılan bir işlemdir ancak çok istisnai bir durumdur.

Bu durumda kredi istemi olan birey banka ile iyi çalışıyorsa ve kira geliri yüksekse, bazı bankalar kredi işlenini değerledirebilir. Eğer kredinizin daha çabuk onaylanmasını istiyorsanız SSK veya bağkur gibi SGK güvencenizi bir an önce kazanma yoluna gitmelisiniz. SGK E-Bildirge

Kredi çekimlerinde Ne Kadar SGK Kaydı Aranıyor?

Sigortalı olarak çalışmak ve bunun süresi bankadan bankaya değişmekle birlikte bankalar son öşlerinde genellikle en az üç aralıklarla ise toplamda 12 ay sigortalılık süresi arar. Ayrıca bazı bankalar son işte altı ay çalışma süresi isteyebilir. Diğer taraftan bireylerin ve çalıştıkları kurumların kredi notları bu süreyi kısaltabilir. SGK Cenaze Yardımı.

Maaşınız Asgari Ücretin üstünde ama Belgem Yok Diyorsanız

Ülkemizde sık karşılaşılan durumlardan bir tanesi kurumsal yapıların yetersiz olduğu şirketlerin maaşlarını asgari ücretle resmen göstermeleridir. Banka gelir kredilerini hesaplarken düşük ücretlerden dolayı kazanılabilecek kredi miktarı da azaltılmaktadır.

Son yıllarda bankalar resmen işten alınan maaş yazısı ile gelir ede ediliyor. Bununla birlikte çeşitli problemler ve suistimaller nedeniyle, neredeyse bütün bankalar artık maaş yazısı kabul etmemektedir. Diğer bir deyişle maaş SGK’da asgari ücret olarak ödeniyorsa ve dosyada belirtildiği gibi ek bir gelir yoksa, banka asgari ücretin bir değerlendirmesini yapar ve sizin SGK da gözüken kaydınızı baz alır.

Bana kredi çıkar mı ve diğer tüm sorularınız için aşağıdaki yorumlar bölümünü kullanmanız halinde sizlere en kısa zamanda yanıt vermeye çalışacağım.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.