Kredi Almanın Yolu

Atiye Dizisi Sembolü Ne Anlama Geliyor? Gizemi Ne?

20.08.2020
339
Atiye Dizisi Sembolü Ne Anlama Geliyor? Gizemi Ne?

Göbekli Tepe ile mistik bir konuyu içermesi nedeniyle Türk izleyicisinin dikkatini çekmeye başaran Atiye dizisi bir çok kesim tarafından izlendi. Burada özellikle ilk aşamada Atiye’nin boy boy resimlerini çizdiği sembol ve gizemi ile içerisinde sakladıkları merak ediliyor. Bu durum dizinin sevilme nedenlerinden birisi. Fakat dizi boyunca oluşan bir öyküden bahsetmek mümkün.  Atiye Dizisi sembolü ne anlama geliyor ve benzeri sorularınız bulunuyorsa makalemizi inceleyin.

Aslında başlı başına böyle bir sembol tarihsel açıdan bulunmuyor. Ancak dizinin imzası konumuna gelen bu sembol birden fazla simyasal simgeden oluşan kombinasyon. Buradaki simya ise Mısır ve Arabistandan Yunanistan ve Romaya yayılan Alşimi sanatı. Bu sanatı oluşturan simgeler bütününe de simyasal demek yanlış olmaz.  Söz konusu simgeler de şu şekilde;

Göbekli Tepe’deki Simgenin Sembolün Anlamı

Diziyi izleyen herkes bir yorumda bulunuyor. Bu manada TV programlarında da yorumlardan bahsetmek mümkün. Bulunan simgenin merkezi Güneş. Güneşin iki yanında ise ateş ile su bulunuyor. Diğer uçlarda ise iki tane ay var. Kalan iki sembol ise Venüs ve Mars. Mitolojiye göre Venüs enerjisi kadının, Mars ise erkeğe dayandırılıyor. Bu aşamada dizideki rolleri ile Erhan ve Atiye aşkı bu sembollere dayandırılabilir.

Yayınlanması ile bir çok kesimin beğenisini toplayan Atiye dizisinin ilk sezonunun yayınlanmasının ardından izleyicileri ve takipçileri yeni sezonun ne zaman yayınlanacağı merakı içinde. Türk olarak ikinci orijinal dizisini Atiye ile çeken Netflix bu aşamada bir açıklama yapmış değil.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.