Kredi Almanın Yolu

Araç KM Sorgulama ve Öğrenme Yöntemleri

16.05.2020
303
Araç KM Sorgulama ve Öğrenme Yöntemleri

Eğer ikinci el bir araç almaya karar verdiğiniz zaman yapmanız gereken ilk şey aracın kilometresini sorgulamaktır. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile beraber internetten kolay bir şekilde araç kilometre sorgulama yapabilirsiniz. Araç kilometresinin sınırı arabayı satın alırken çok önemlidir çünkü kilometre arabanın fiyatını belirleme konusunda oldukça önemlidir. Araç kilometre sorgulama aynı zamanda arabayı satan kişinin de karşı tarafa güven vermesini sağlamaktadır. Bu nedenle gerek SMS ile gerekse internet siteleri aracılığı ile araç kilometre sorgulama işlemi yapılabilir.

Araç Kilometre Sorgulama

Araç kilometre sorgulama yapmak istiyorsanız önünüzde iki seçenek var; birincisi güvenilir internet siteleri aracılığı ile sorgulama yapmak ikincisi de SMS yoluyla sorgulama yapmak. Fakat şunu belirtmek gerekir ki ücretsiz olarak araç kilometre sorgulama yapmak mümkün değildir. İnternetten de sorgulama yapsanız SMS yoluyla da sorgulama yapsanız belli bir ücret ödemek zorundasınız. Ancak çok yüksek fiyatta olmayan makul düzeyde vereceğiniz bir ücret ile aracı satın almadan kilometresini doğru yollardan öğrenebilirsiniz.

İnternetten Araç Kilometre Sorgulama

İkinci el araç satın almaya niyetlenen kişilerin en büyük sorunu arabanın kilometresini öğrenmektir. Araç kilometresini öğrenmenin en basit ve güvenilir yolu da interneti kullanmaktır. Bunun için internete ‘’araç kilometre sorgulama” yazarak siteye aracın plakasını yazarak kilometre bilgisini öğrenebilirsiniz. Tek bir plaka ile aklınızdaki tüm soruların cevabını bulabilir ve öğrendiğiniz kilometre bilgisine göre fiyat alabilirsiniz.

SMS Yoluyla Kilometre Sorgulama

SMS yoluyla araç kilometre sorgulama yapmak mümkündür. Üstelik hattınızın operatörü fark etmeksizin 8.5 TL ücret karşılığında sorgulama yapabilirsiniz. Bu sorgulamayı yapmak için 5464 numarasına aracın plaka ya da şasi numarasını boşluk bırakmadan yazıp göndermeniz gerekir. On dakika içinde araç kilometre bilgileri elinize ulaşacaktır. Bu yöntem en güvenilir kilometre sorgulama yöntemleri arasındadır ve çok sık kullanılır.

Şasi Numarası ile Kilometre Sorgulama

Şasi numarası ile kilometre sorgulama da başka bir yöntemdir. Bunun için HGS mobil uygulamaya giriş yaparak aracın plaka numarasından ya da şasi numarasından kilometre ve muayene gibi bilgilerine ulaşabilirsiniz.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.