Kredi Almanın Yolu

Anında Kredi Almanın Kolay Yolları (6 Kolay Yol)

Anında Kredi Almanın Kolay Yolları (6 Kolay Yol)

Krediye ihtiyaç duyan kişilerin medya ve reklamlardan duyduğu güzel sözler sonrasındaki kredi talepleri maalesef olumsuz yanıtlanabiliyor. Bu olumsuzluğun nedenleri arasında kredi notu, gelir seviyesi, başka bir kredi borcunuzun olması, kredi kartı borcunuzda ki aksamalar gibi başlıca etkenlerin yanında kredi yasaklısı olmanızda bulunuyor. Fakat genel olarak kredi talepleri bankalarca olumlu karşılanıyor ki zaten onlarda kredi satışı yapabilme çabası içerisinde. Anında kredi almanın kolay yolları hakkında sizler için bir kaç konu başlığı derlemek istedik.

Kredi başvuruları artık banka şubelerine gitmeden oturduğumuz yerden yapabildiğimiz bir işlem. En basiti cep telefonundan SMS göndermek, akıllı telefon uygulamaları ile mobil bankacılık üzerinden ya da bir pc ile internet bankacılığına giriş, bunların yanında telefon bankacılığı gibi hususların yanında ATM lerden de başvuru yapabilme söz konusu oluyor. Durum böyle olunca kişiye de sadece başvurmak gerekiyor. Zira kredi ihtiyacı olmayan kişilerde bu durumdan yararlanarak bankaların borç para verip vermeyeceklerini de sorgulayabiliyor.

Başvuruda Doğru Bilgi Her Zaman En İyisi

Kişiler kredi başvurusunun onaylanması için özellikle SMS gibi hususlarda yapılan başvurularda gelirlerini yükselterek başvuru yapıyor. Aslında bu durum çok olumsuz. Nedeni de bankaların genel olarak gelirlerinizi görüyor yada tahmin edebiliyor olması. Zira SMS kredi başvurusu bankaların telesekreterleri tarafından yorumlanıp cevap verilebiliyor. Bu nedenle bankayı yanıltıcı olan bilgilerden kaçınmakta fayda oluyor. Bankalara olan bilgilerinizi doğru girerseniz kredi başvurunuzun devamı için olumlu adım olacaktır. Bilgi girişindeki bir diğer husus da TC numaranız. Bu numaranızı yanlış girmeniz halinde banka sizin olmadığınızı anlar ve hatta başka birine aitse isim ile uyuşmadığı için kredi talebinizi reddebilir. Yine de bu durumda bankalar zamanı geldiğinde size telefonla ulaşırlar ve kredi talebinizi değerlendirmeye alırlar.

Kredi Notu Durumunuz

Kredi talebinde bulunacaksanız aslında kredi notunuzu da önceden bilmekte fayda bulunuyor. Kredi notunuzu ücret karşılığı öğrenebilirken son dönemde yapılan çalışma neticesinde e-devlet üzerinden ayda bir kez olmak üzere kredi notunuzu ücretsiz öğrenebiliyorsunuz. Bankalar bu anlamda kişilere ayrıntılı kredi notu raporları sunuyor. Hatta bu durum bir adım öteye taşındı ki kişilere kredi notu ve yükseltme gibi nedenler için danışmanlık hizmetleri de söz konusu. Fakat bu durum oldukça kolay bir işlem. İleriki dönemlerde de sitemizden takip edebileceğiniz kredi notu yükseltme yolları size önemli ipuçları verecektir.

Geliriniz ve Alacağınız Kredi Limiti ile Vadesi Önemli

Kredi başvurusunun olumlu yanıtlanabilmesi için bir diğer husus da alacağınız kredinin tutarı ve ödeme vadeniz olacaktır. Nedeni ise kredi alabilme limitinizi belirleyen gelirlerinizin vadesi ile birlikte tutarlı olması ve gelirinizin bu taksiti ödemeye yetecek seviyede olmasıdır. Kredi skorunuzun da iyi olduğunu düşünürsek anında kredi almanın yolu kredi limiti ve vadesinden geçiyor diyebiliriz.

Yeni Kredi Almışsanız Bekleyin

Bankalar üzerinden bir kredi almışsanız ve bu yakın bir zamanda olmuşsa biraz beklemeniz gerekecektir. Özellikle bir kaç taksit ödemesi sonrası azalan kredi ile zaman aşımı sonrası bankalar kredi talebinizi olumlu karşılayabilir. Gününde yapmış olduğunuz ödemeler de bankalar arasında görüneceğinden yeni kredinin ödemesi için bir referans niteliği taşır ve istediğiniz oranlarda kredi  alabilmenin yolu açılır.

Borç Durumunuz Kredi Alımına Engel Olabilir

Bankaya olan borçlarınız dışında başka yerlere de borcunuzun olması muhtemel. Bu borçlar istediğiniz seviyede kredi taksiti ödemenize engel olabilir. Bu durumu aşmak için bu borçlarında ifası önemli. Bu ifayı gerçekleştirirseniz bankadan daha rahat kredi talebinde bulunabilirsiniz. Hatta bu borçlarınız banka tarafından da görünüyorsa kredi alımınıza engel olacağından borcun kapatılması önemli.

Anında Kredi Almanı Yolu İnternetten Geçiyor

İnternet bankacılığı olan ve kredi alımı kriterlerine uyan tüketicilerin anında kredi almanın yolu internet bankacılığından geçiyor. Sebebi ise 7-24 başvuru ile anında bir dijital onaylar sayesinde kredi alımının gerçekleşmesidir. Dijital ortamda başvuru, kabulü, dijital imzalar neticesinde kredi talebiniz ile vadesinde yapılan sözleşme ile ödeme planı size e mail yardımıyla gönderiliyor ve kredinizde hesabınıza anında yatıyor. Bu durum hem bankacılık sektörü hem de vatandaşlar için çok pratik bir yol ve en çok başvurulan kredi yolu olarak dikkatleri çekiyor.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.