Kredi Almanın Yolu

Ziraat Bankası Altın Hesap

11.02.2022
661
Ziraat Bankası Altın Hesap

İleriki dönemde ihtiyaç olacağından bahisle kişiler mevcut tasarruflarını biriktirmek için farklı yollar seçerler. Geçmişten günümüze bu yolların başını güvenli liman deyimiyle altın çekiyor. Bu anlamda da günümüzün popüler yatırım aracı bankalar ile finans kuruluşları oldu. Bu anlamda Ziraat Bankası Altın Hesabı en çok şube sayısı ile ilk tercih edilenler arasında bulunuyor.

Birikimlerinizin Adresi Ziraat Bankası Altın Hesap

Ziraat Bankası şubeleri nezdinde bir altın hesabı açarak yatırımlarınızı ve birikiminizi gram altın olarak değerlendirebiliyorsunuz. Üstelik bu yatırımınızı vadeli ve vadesiz altın hesabı olarak ta yapmak mümkün. Burada uzun vadeli olarak altın tutacaksanız vadeli yatırmakta fayda olacaktır. Nitekim hem altın fiyatlarının yükselmesi hem de altın için vadeli faiz ile kazanç sağlamanız size iki kez kazandırır. Bu nedenle tercihlerin yapılmasında sizin sürenizde önemli bir etken.

Ziraat Bankası Altın Günleri ile Altın Hesabı

ziraat bankası altın hesap

Ziraat Bankası Altın Hesap saflık derecesi 1000/1000 olan gram altın ile açılıyor. Hesapta gram olarak bulunmasına karşın buradan fiziki olarak altın çekemiyorsunuz. Bunun için TL ye çevirdikten sonra nakit olarak almanız gerekiyor. Altın hesap açılışında banka ülke genelinde belli şubelerde Ziraat Bankası Altın Günleri yapıyor. Bu günler sayesinde elinizdeki fiziki altını da grama çevirerek bankada açacağınız hesaba yatırabiliyorsunuz.

Biriken Altın Hesabı Ziraat Bankasında

Banka nezdinde açacağınız hesaplardan birisi de Ziraat Bankası Biriken Altın Hesabı. Bu sayede vereceğiniz talimatlar neticesinde belli dönemlerde gram altın alımı yapılıyor. Hesabınızdaki para ile alınan bu altın birikime konu ediliyor. Hesapta para olmaması halinde ise bir sonraki döneme devir söz konusu. Burada alım için zaman ve aralığını hesap sahibi kendisi belirliyor.

Altına Dayalı Kira Sertifikası

Belli dönemlerde devlet eliyle altın adayalı kira sertifikaları da Ziraat Bankası aracılığıyla yapılıyor. Burada mevcut birikiminizi altın olarak kiralıyorsunuz ve kira sonunda yine altın olarak kazanç sağlıyorsunuz. Fakat yine fiziki altın çekme söz konusu değil. Bunu nakit paraya çevirip çekmek zorundasınız.

Altın hesabı açmak isteyen kişiler hangi bankanın avantajlı olduğunu, hangisinin artıları olduğunu, hangisinde açmak gerektiğini soruşturuyor. Bu anlamda Ziraat Bankası Altın Hesap Yorumları sizlerinde dikkatini çekebilir.

Alım Satım Arasındaki Makas Farkı

Bankalar üzerinde açılan altın hesaplarında en çok şikayet edilen husus alım ve satım arasındaki makas farklarıdır. Özellikle mesai sonrası, tatil günleri burada makas farkı çok yüksek tutarlara sahne oluyor. Bu durumda bozdurmak isteyen tüketici ise daha az parayla bozdurduğu için şikayette bulunuyor. Bu durumu aşmak için kişilerin hafta içi ve mesai saatleri arasında altın satışı yapması enzem. Bu anlamda banka gram altın alım satım arasındaki fark başlıklı yazımızdan faydalanmanızı tavsiye edebiliriz.

Altın Transferi

Altın hesaplarının açılması neticesinde artık bankalar arasında altın aktarımı söz konusu. Burada hesabınızda bulunan altının başka banka hesaplarına yada başka şubeye transfer edilmesi ile 0,12 gram gibi bir masraf ödemesi yapabilirsiniz. Fakat eskiden olmayan bir hizmeti artık bankalar verebiliyorlar.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.