Kredi Almanın Yolu

Altın Hesabı Açan En İyi Banka

22.05.2020
440
Altın Hesabı Açan En İyi Banka

Altına yatırım yapmak isteyenler için hangi bankanın daha yüksek faiz verdiği sorusu önemlidir. Bankaya altın yatırmanın karlı olup olmadığı hep merak edilir. 2020 yılı için altın hesabı açan bankalar hakkında bir araştırma yaptık. Böylece siz de daha rahat karar verebilirsiniz. İşte altın hesabı açan bankalar ve de faiz oranları.

Altınlarınızı Bankaya Yatırın

Eğer altın sahibi iseniz evde bekletmek yerine bankaya yatırmanız en mantıklısı. Altınlarınızın evde beklemesindense bankada faizle para kazandırması daha iyi bir karar. Altın hesabı açabileceğiniz bankalardan birisi Türkiye Finans. Bu banka beş gün ve 24 saat boyunca altın alıp satabiliyor. Türkiye Finans’ın uygulamasında makas aralığı da çok düşük. Bu hesap diğer hesabınızla uyumlu bir şekilde çalışıyor ve para aktarımı sizin için sorun olmuyor. Bu hesap, size bir miktar altın için belirli bir miktar parayla emir girişi yapmanızı ve de altının o fiyata geldikten sonra alınıp satılmasını da sağlıyor.

Okunmalı : En Ucuz Altın Nereden Ne Zaman Alınır?

Ziraat Bankası Altın Hesabı

Ziraat Bankası ise hem vadeli hem de vadesiz altın hesabı açma imkanı sağlıyor. Ayrıca yapılan hiçbir işlemden komisyon almıyor. Ziraat bankası vadesiz altın mevduat hesabı açtırırsanız yapılan hiç bir işlem için komisyon ödemek zorunda kalmazsınız. Bu da altın hesabı konusunda bu bankanın çok daha avantajlı olmasının nedeni. Ziraat Bankası Altın Hesap avantajları değerlendirilmeli.

Okunmalı : Fiziki Altın Bozan Bankalar

Garanti Bankası, Vakıfbank ve Albaraka Altın Hesabı

Garanti BBVA  altın hesabı açtırırsanız ister Türk lirası ister dolar karşılığında altın alıp satabilirsiniz. Ayrıca bu banka, altınınızın eski tarihli olması, işçilik ücreti veya gramaj gibi sorunlarla karşılaşmamanızı sağlıyor. Atın hesabında maliyet ve işçilik ücretleri ödemek zorunda olmadığınız bir diğer banka ise Vakıfbank. Bu bankaya bir kere talimat verdiğinizde sürekli olarak altın alımı yapabilirsiniz. Albaraka Türk altın hesabında yine herhangi bir işlem ücreti ödemiyorsunuz. Ayrıca kazanırken ek olarak kar payı da alabilirsiniz.

Kuveyt Türk ve Enpara Altın Hesabı 

Kuveyt Türk’te altın hesabı açtırırsanız hesabınızdaki bütün parayı külçe altın olarak almanız mümkün. Bu da bankanın sunduğu en önemli avantajı. Enpara’da altın hesabı açmanın ise fiyatların uygun olması ve de anlık farkın diğer bankalara göre daha uygun olması gibi avantajları bulunuyor.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.