Kredi Almanın Yolu

Altı Ay Ertelemeli Coronavirüs Kredisi Ziraat Bankası’nda

05.04.2020
14.620
Altı Ay Ertelemeli Coronavirüs Kredisi Ziraat Bankası’nda

Altı ay erteleme ile 376 Lira Taksitli 10 Bin Lira, 282 Lira taksitli 7 bin 500 Lira ve 188 Lira taksitli 5 bin lira kredi almanız imkansız. Burada altı ay ödeme yapmıyorsunuz ve altı ay sonra başlayan taksitlerinizin adedi de 30. Yani aslında 30 ay vade ile Coronavirüs Desteği Kredisi Ziraat Bankası’nda.

Ziraat Bankası Kredisine Ödeme Ne Kadar?

Krediyi 10 bin lira olarak almanız halinde 50 TL kredi tahsis ücreti ödeyeceksiniz. Bunun yanında kişisel nedenlere bağlı olarak hesaplanan hayat sigortası da söz konusu edilecektir. Burada hesaplama yapmak yanlış olur. BSMV ve KKDF sonrası yaklaşık 9 bin lira gibi bir para geçeceğini söyleyebiliriz. Ancak net bir rakam değil tabi. 30*376 TL ödeyeceksiniz. Toplamda faiz ile ödemeniz gereken tutar 11 bin 280 Lira.

Krediye Başvuru Nasıl Yapılıyor?

Kredi almak için bir engeliniz yoksa Ziraat Bankası internet sitesinden başvurunuzu gerçekleştiriyorsunuz. Nitekim sokağa çıkmak tehlikeli. Bu tehlikenin aşılması adına banka internetten başvuruları kabul ediyor. Başvuruda kişisel bilgilerinizi girdikten sonra SMS onay kodu ile başvurunuz tamamlanıyor. Bu aşamada başvuru sonucu kişilere anında iletilemiyor. Bu iletinin alacağı zaman süresi ise belli değil. Ancak netten yapacağınız başvurunun sonucu telefonunuza SMS ile gelecek. Banka da hesabı olmayan kişilerin başvurusu kabul olması halinde paranın kullanımı ve çekimi için nasıl bir yol izleneceği de merak konusu. Ancak bilindiği gibi 65 yaş üzeri kişiler ile maddi yardıma muhtaç kişilere devlet eliyle kapılarına kadar maaşları götürüldü ve teslim edilmeye devam ediliyor. Bu anlamda yeni bir çalışmada olabilir.

Ziraat Bankası Bireysel Destek Kredisinin Sebebi

Dünya’yı  yakından ilgilendiren, milyarlarca insanı tehdit altına almış bir virüsten bahsederken sokağa çıkma yasağı, virüs kapma korkusu elbette küresel ekonomiyi olduğu kadar ülke ekonomisini de yakından ilgilendiriyor ve yakından etkilemiş durumda. Bu anlamda duran fabrikalar, iş yerleri, işten çıkarılan insanları maddi açıdan zorlu bir dönem bekliyor. Bu zorlu dönemin aşılması adına devletin attığı adımlardan bir tanesi olan kredi desteği devlet bankaları sayesinde veriliyor. Bunların başını da en çok şube ve ATM ağına sahip Ziraat Bankası çekiyor. Bankanın kredi tahsisinde en önemli husus kişinin yaşadığı hanedeki aylık gelirin 5 bin lira altında olması. Bu durumda başvurunuzu gerçekleştirebiliyor olsanız da kredi alabilme şartlarını da fazlasıyla taşımanız gerekecek. Nitekim 1 Nisan tarihi itibariyle başlayan başvurulara önemli bir katılım olduğundan bahsetmek mümkün. Nedeni ise uygun faiz, uygun ödeme koşulları olması. Bu nedenle alternatiflerinizin başını Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi çekebilir.

Krediyolu.com sadece bilgilendirme amaçlıdır, kimseye kredi vermez, krediye aracılık etmez. Kredinin muhtabı Ziraat Bankasıdır.


Yorumlar
  1. Yavuz selim tepe dedi ki:

    Insallah alirim

  2. Yavuz selim tepe dedi ki:

    Guzel