Kredi Almanın Yolu

Almanya’da Kredi Veren Türk Bankaları (Güncel)

12.08.2020
1.086
Almanya’da Kredi Veren Türk Bankaları (Güncel)

Almanya’da yaşayan Türk Vatandaşları Almanya bankalarından kredi başvurusu yapabilirken aynı zamanda şubesi bulunan Türk bankaları üzerinden de kredi alma talebi olabiliyor. Bunun bir çok nedeni bulunurken kredi ihtiyacı olan kişilerin merakla sorduğu Almanya’da kredi veren türk bankaları oluyor.

Almanya’da Türk Bankalarından Tüketici Kredisi

Türk Bankaları yurt dışında bir çok finansal kuruluş ile ortak anlaşmalı olarak hareket ederken özellikle Türklerin yoğun olarak yaşadığı bölgelerde şube açma yoluyla da hizmet veriyor.

Türkiye’de bulunan yakınlarına daha çok para gönderme arayışında olan Türk Vatandaşları bu yolu özellikle Türk Bankaları üzerinden yapmak ister. Bunun nedeni daha az ödemek ve kendi ülkesine kazandırmak olarak ana başlıklara bağlasak ta buna sebep onlarca neden sayılabilir. Burada kişi kredi almak için Türk Bankalarını seçerken de daha hassas düşünerek hareket ediyor. Almaya’da yaşayan ancak para ihtiyacını kredi ile karşılamak isteyen Türkler ülke içindeki Türk Bankalarının şubelerinden kredi çekebiliyor. Bu anlamda Almanya’da şubesi bulunan altı Türk bankası bulunuyor. Bu bankalar üzerinden finansal ihtiyaçları karşılayabiliyor.

Almanya’da faaliyet gösteren ana altı türk bankası bulunurken bunların içerisinde katılım bankası olarak Kuveyt Türk Bankası bulunuyor. Bir şube ile hizmet veren Kuveyt Türk bankasını 4 şube ile Yapı Kredi Bankası, 4 Şube ile Garanti BBVA Bankası, 7 şube ile Ziraat Bankası, 7 Şube ile Halk Bank ve en fazla şube sayısı olan 9 şube ile İş bankası takip ediyor.

Almanya’da Kredi kullanım Şartları

Özellikle Almanya’da yaşıyor olması ve kişinin kredi notunun yüksek olması ana şart olarak karşımıza çıkıyor. Almanya’da kredi notu sorgulamaları meineschufa.de adresinden ücreti mukabilinde yapılabilen  bir işlem. Bir geliriniz bulunuyorsa bu gelirinizi dayanak göstererek Almanya’da Kredi Veren Türk Bankaları başvurunuzu alabilir. Bu anlamda sizden istenilen başlıca hususlar şu şekilde sıralanacaktır:

  • TC Kimlik Kartı
  • Pasaport
  • Adresinizi Gösterir Belge
  • Ayık Gelir Belgeniz

Ne Kadar Kredi Alırım?

Türkiye’de olduğu gibi Almanya’da bulunan bankalardan da kredi alırken Alman yasalarına göre hareket edilmek zorunda kalınıyor. Bunun yanında Türk Bankaların kendi mevzuatları da dikkate alınanlar arasında. Gelirinizin giderlerinizi ve taksitlerinizi ödeyebiliyor olması kaydıyla Almanya’daki türk bankalarından 50 bin Euro’ya kadar kredi alabilmeniz mümkün.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.