Kredi Almanın Yolu

Almanya’da Bayilik Veren Türk Firmaları

02.02.2021
36
Almanya’da Bayilik Veren Türk Firmaları

Almanya’da bayilik veren Türk firmaları günümüzde gittikçe artmaktadır. Birbirinden farklı sektörden firmaların yurtdışında bulunan şubeleri ile de oldukça fazla müşteri çekmektedir. Bu firmalar özellikle turistik bölgelerde veya Türkiye’den gitmiş ve yurtdışında yaşayan müşterileri için bir şube açan firmalar gün geçtikçe artmaktadır. Yemekten giyime kadar birçok firma yurtdışında da şubesini bulundurarak yurtdışında bulunan müşterilerine de alışveriş imkanı sunuyor.

Almanya’da Bulunan Türk Firmaları

Almanya’da bayilik veren Türk firmaları, uluslar arası gelişmek ve tanınırlık sağlayabilmek için şubelerini yurtdışına çıkarmaktadır. Böylelikle firmanın popülerliği de artarak ve daha da gelişerek ilerleyecektir. Bu firmalardan biri:

  • Komagene, Türkiye’de de büyük bir zincire sahip olduğu gibi, Almanya’da da bayilik vermektedir. Türkiye’nin yaygın ve en sevilen lezzetlerinden biri olan çiğ köfte, Almanya’da da yaşayan yerli müşteriler için bir şube açarak büyük çapta bir hizmet vermeye başlıyor.
  • Bursa Kebap Evi de Almanya’da bulunan yerel lezzetlerin bir temsilcisi niteliğindedir. Bursa Kebap Evi, kebap severlerle buluşmak için Almanya’da da bir şubesini hizmete açıyor.
  • Çilek Mobilya da bu firmalar arasındadır. Takımları ve modelleriyle adını duyuran mobilya firması, Almanya’da da bayilik veren firmalar arasındadır. Firma oldukça büyük bir talep gören ve adını duyuran firmalardandır.
  • IXORA Parfüm firması da bu firmalar arasında kendine ye bulabilmektedir. Bu firma, yurtdışında da faaliyet göstermeye devam ediyor. Müşteri memnuniyetini ön planda tutarak bayi için tüm destekleri sağlayarak orada da çalışmak isteyen kişiler için bir seçenek oluşturuyor. Bayilik veren firmalar yatırım yapmak isteyenlerin arayışlarında ilk sırada bulunuyor.

Almanya’da Bayilik Açmak

Almanya’da bayilik veren bir Türk firması açmak birçok kişi için avantajlı bir yatırım olacaktır. Girişimcilere, işletmecilere ve tüketicilere de fayda sağlayacaktır. Çünkü bilinen ve sevilen bir firmaya kolay ulaşım ve alışveriş birçok müşteri için olumlu olacaktır. Müşterilerin güvendikleri bu firmaların ulaşabilecekleri ve yaşadıkları yerde bildikleri bir firmanın olması daha kolay alışveriş imkanı sağlayacaktır.

Almanya’da Bayilik Açan Sektörler

Almanya’da bayilik veren firmalar arasında yiyecek, içecek, parfüm, kahveci gibi birçok firma bulunmaktadır. Özellikle Almanya’da yaşayan birçok Türk bulunduğu için tanıdık mağazaların bulunması büyük bir avantaj sağlayacaktır. Bildikleri markaları, ürünleri kullanmak ve tüketmek isteyebilmektedirler. Bu yüzden yerli firmaların başka yerlerde şube açması büyük bir avantaj olacaktır. Parfüm ve kahve dükkanları da bulunmaktadır. Adını duyuran sevilen büyük mağazalar ve dükkanlar da burada yerlerini almaya başlıyorlar. Tüketiciler de burada istedikleri ürünü bulabilecekleri için talepler de çok fazla olacaktır. Böylece hem üretici hem tüketici için bir avantaj döngüsü içinde firma yerini alacaktır. Özellikle uzun vadeli firmalar böyle durumlarda daha da avantaj sağlıyor. Daha temel ihtiyaçlar döngüsünde geliştirilip kurulan firmalar da gittikçe yayılıyor ve yurtdışına açılıyorlar. Böylece hem firma zincirlerini genişletip hem de müşteri kitlesini daha da artırıyorlar.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.