Kredi Almanın Yolu

Akbank İnternet Mobil Bankacılığı Telefon Numarası Güncelleme Nasıl Yapılır?

07.10.2020
1.050
Akbank İnternet Mobil Bankacılığı Telefon Numarası Güncelleme Nasıl Yapılır?

Bankacılık hizmetini alırken internet bankacılığını ya da mobil bankacılık uygulaması kullanıyorsanız burada sizlerin güvenliğini sağlayan en büyük adım telefon numarasıdır. Söz konusu bankacılıkta kayıtlı olan numaranıza internet bankacılığı girişinde kullanmış olduğunuz bilgiler sonrası tek kullanımlık güvenlik kodu gelmektedir. Bu kod sayesinde de güvenli bir şekilde bankacılık hizmetini almak üzere internet şubeye giriş yapabilirsiniz. Ancak bazı durumlarda bu kod size ulaşmayabilir. Bu durum sizlerin bankacılık hizmetini almanıza engel bir hususdur. Bu kodun gelmemesinde ise en büyük neden sizlerin telefon numarası değiştirmeniz yada sim kart değişikliği yapmanızdır. Bu aşamadan sonra Akbank müşterileri de mevcut değişiklikler sonrası telefon numarası güncelleme işlemi yapmak zorunda kalıyor. Bu değişikliği yapabilmeniz için de önünüzde birden fazla yol bulunuyor.

Akbank Banka Şubesinden Telefon Numarası Güncelleme

Klasik olarak teknolojiye güvenmeyen kişilerin tercihleri Akbank şubesi üzerinden telefon numarası güncelleme işlemi. Bu şekilde düşünen banka müşterileri genel olarak bankacılık hizmetlerini internet üzerinden almaktan imtina etme yoluna gidiyor. Yine de sim kart değişikliği de dahil olmak üzere numaranızda olan değişiklikleri banka şubesine başvurarak müşteri temsilcisi desteği ile yapabiliyor. Bu aşamada çok açıklanacak bir husus bulunmuyor.

Akbank Bankamatiği (ATM) Telefon Numarası Güncelleme

Telefon numaralarında meydana gelen değişikliklerin sürekli olması tüketicinin hizmet alabilmesinin yolunu açmak adına bankamatiklere verilen güncelleme işlemine neden oldu diyebiliriz. Kişi hesabına bağlı olarak telefon numarasını değiştirme yada güncelleme işlemini bankamatikten kendi hesap kartı ile giriş yaptıktan sonra ilgili menüden telefon numaranızı yada sim kart güncelleme işlemini yapabiliyor.

Akbank Müşteri Hizmetleri Telefon Bankacılığı İle Telefon Numarası Güncelleme

Tüm bunlar bir yana ulaşmakta zorluk çekebilecek bir noktada bulunuyorsanız Akbank telefon bankacılığını arayarak telefon numarası değiştirme işlemine başvurabilirsiniz. Yapmanız gereken 444 25 25 Akbank numarasını tuşlamaktır. Ancak buradan hizmet alabilmeniz için öncelikli olarak telefon bankacılığı hizmetini aktif hale getirmeniz gerekiyor. Burada başvuru ve aktif hale getirme işlemi banka şubeleri üzerinden yapılabiliyor. Burada telefon bankacılığınızdan hizmet almanız için talimatınız bulunuyorsa telefon numarası değişikliği ve güncelleme işlemlerinizi canlı destek alarak yapabiliyorsunuz.

Akbank direkt kullanıcıları bankacılık hizmetlerini alabilmeniz için hızlı menüler sunuyor. Bu menüler sayesinde kredi alımı ve havale ile eft hizmetini anlık olarak yapabiliyorsunuz. Ancak sisteme bağlı olan kayıtlı telefon numaranız ve sim kartınızı güncelleme yapmanız buradan mümkün değil. Nitekim güncelleme yapabilmeniz için internet bankacılığına giriş yapmanız gerekiyor. Bu girişte de telefonunuza kod gelemeyeceğine göre güncelleme söz konusu olamaz. Ancak tüm alternatifleri kullanarak Akbank telefon numarası güncelleme işlemini yapabilme imkanlarınızın olduğunu bilmelisiniz. Diğer bankaların da telefon numarası güncelleme işlemi için atacağınız adımları daha önce de belirtmiştik.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.