Kredi Almanın Yolu

Akbank EFT Saatleri, Hangi Saatlerde Para Gönderebilirim?

04.08.2020
192
Akbank EFT Saatleri, Hangi Saatlerde Para Gönderebilirim?

Hesabı Akbank şubelerinde olan kişilerin başka banka hesaplarına para aktarımı yapmak istemesi EFT yoluyla yapılırken bu hizmetin alınmasında mesai saati kavramı bulunuyor. Tatil günleri ve resmi günlerde bu yolla para göndermeniz söz konusu olmazken bir çok bankacılık yoluyla para gönderiminiz 15 dakika gibi kısa bir zaman diliminde gerçekleşebilir. Akbank EFT Saatleri kaç? Akbank’tan ne zaman EFT yapabilirim? Akbank EFT yolları gibi hususlara makalemiz içerisinden ulaşmanız mümkün.

Akbank EFT Saatleri Kaç?

Akbank şubelerinden başka banka hesabına yapacağınız EFT Saatleri 09.00 ile 17:15 arasındadır. Genel olarak bakıldığında 16:00 saati son olurken geç EFT hizmeti ile bu dilim 17:15’e kadar çıkabilir. Bu saat dilimi sonrası yapacağınız EFT ancak talimat ile olur ve bu talimat ise hesabınızda para olması halinde ilk mesai saatinin başlaması ile gerçekleştirilir. Bankaların EFT saatleri genel olarak aynı olmak zorunda kalıyor.

Akbank’tan ne Zaman EFT Yapabilirim?

Akbank bünyesinde bulunan hesaplarınızdan EFT yapmanız için bir zaman diliminiz yoktur. Burada istediğiniz zaman aralığında talimat vermeniz söz konusu. Ancak paranın karşı hesaba geçmesi biraz zaman alabilir. Bunun nedeni merkez bankası onayının aranmasıdır. Merkez bankası yapılan EFT leri mesai saatleri içerisinde onaylayacağından mesai saati sonrası, tatil günleri, hafta sonları yapılan gönderimler ilk mesai saatini bekler. Yani dilediğiniz zaman EFT yapmanız mümkün. Ancak paranızın hesaba geçmesi için beklemek zorunda kalabilirsiniz.

Akbank’tan Hangi Yollarla EFT Gönderebilirim?

Dijital bankacılık ürünleri sunan Akbank müşterilerine birden fazla imkan vermektedir. Parasını EFT yoluyla göndermek isteyen Akbank müşterilerinin alternatifleri şu şekilde;

  • Akbank Direkt uygulaması
  • Akbank İnternet bankacılığı
  • Banka Şubesi
  • Telefon Bankacılığı
  • Akbank ATM’leri

Akbank’tan para transferi sizlerin müşteri konumuna ve bankanızla yapmış olduğunuz protokollere göre değişiklik göstermektedir. Bu hizmetin alımında belli ücretler ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bazı protokollere bağlı olarak hiç ücret ödemeyen müşterilerin olduğunu da belirtmekte fayda olacağını düşünüyorum.

Akbank EFT Limitleri, Ücreti

Para gönderimi söz konusu olunca bu hizmetin belli bir limitler dahilinde yapılması banka mevzuatınca uygun görülmüş. Ancak zaman içerisinde Akbank EFT Limitleri yükseltebilme imkanlarına da sahip olabilirsiniz. Bu tamamen banka ile sizin aranızda olan bir husus. Ancak Akbank EFT saatleri sizlerin mağduriyetinin önüne geçmek açısından bilinmesi gereken hususlar arasında bulunuyor.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.