Kredi Almanın Yolu

Akbank Axess Kredi Kartı Temassız Özelliğini Kapatma

02.01.2020
1.630
Akbank Axess Kredi Kartı Temassız Özelliğini Kapatma

Kullanıcısına büyük kolaylıklar sağlayan temassız ödeme tüketicinin endişeleri neticesinde kapatılmak isteniyor. Avantajları çok olan bu husus özellikle sosyal medyada ortaya çıkan haberlerin arkasından yoğunluk kazanıyor. Bu anlamda sahibi olunan Akbank Axess Kredi Kartı Temassız Özelliğini kapatma isteğinde bulunacak kişilerde bu hizmeti nasıl alacağı sorusunu soruyor.

Axess Temassız Özelliği Kapatma

Akbank’ın müşterilerine sunduğu Axess kart günümüzde temassız olarak üretiliyor ve tüketiciye bu şekilde teslim ediliyor. Temassız ödeme limitler dahilinde olan bir husus ve en fazla limitiniz 120 lira ile sınırlı. Bu limit 24 saat için geçerli iken bir sonraki gün limitiniz de artmış oluyor. Vatandaş temassız ödeme nedeniyle maddi olarak mağdur edileceği endişesini taşıyor. Bu sebeple temassız özelliğini kapatma talebinde bulunuyor.

Akbank Axess temassız özelliğini kapatma işlemi için atmanız gereken adımlar kısaca şu şekilde;

  • Akbank Müşteri hizmetlerini Bu sayede bu özelliği kapattırabilirsiniz. Arama için kullanacağınız telefon numarası 444 25 25. Bu numaradan ulaştıktan sonra sizi teknik olarak dijital sekreter karşılıyor ve kodlamalar ile canlı desteğe bağlanıyorsunuz. Canlı bağlantı kişilerin en çok zorlandığı hususlardan bir tanesi olarak görünse de sesli yardım ile daha hızlı olarak hizmet alabiliyorsunuz. Buradan bağlantı ile güvenlik adımları sonrası kredi kartınız ile ilgili işlemleri yapabilirken size tanınan temassız özelliği kapatma işlemini de yapmış olursunuz.
  • Banka şubesinden kişiler temassız özelliği kapatma talebinde bulunabiliyor. Buradan kart başvurusu yapabiliyor olmanıza rağmen kartınızın bu özelliğini kapatabilme gibi imkanlar bulunmuyor. Bu nedenle başvurunuzu banka şubesinden yapmanıza gerek yoktur.
  • İnternet Bankacılığından bağlanarak temassız özelliği kapatma işlemi yapılamıyor. Akbank direkt hizmeti tüketicinin her türlü bankacılık işlemini yapabilme imkanı veriyor olmasına rağmen kredi kartı ayarlarınızı bu şekilde gerçekleştiremiyorsunuz.
  • ATM üzerinden kartınızın temassız özelliğini kapatma menüsü de bulunmuyor. Bu anlamda işlem yapabilmeniz de mümkün değil.

Akbank Axess Kredi kartı Temassız Özelliğini Kapatma işlemi için yapmanız gereken tek husus müşteri hizmetlerini aramak olduğudur. Buradan yapacağınız talep ile anlık olarak axess temassız özelliğini kapatma işlemi gerçekleştirilmiş oluyor.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.