Kredi Almanın Yolu

Akbank Kredi Kartı Borcu Erteleme Nasıl Yapılır

06.12.2021
551
Akbank Kredi Kartı Borcu Erteleme Nasıl Yapılır

Akbank’ın kullanıma sunduğu Axess kredi kartı ile son dönemde oluşan ekonomik olaylar nedeniyle daha çok harcama yapmış olabilirsiniz. Bu aşamada gelirinizden fazla harcama elbette beklenilmeyen bir husus olsa gerek. Ancak ödeyemez durumuna gelmeniz sizleri daha zor durumda bırakır. Bu gibi durumlarda yapmanız gereken ise Akbank Axess Kredi kartı borcunu Erteleme olur. Böyle bir hakkınız var mı, nasıl yaparsınız, kaç ay erteleyebilirsiniz? Bunlar gibi sorularınız varsa lütfen makalemizi inceleyin.

Akbank Axess Borç Erteleme Yolları

Akbank kredilerde olduğu gibi kredi kartı borcunu erteleme imkanı da vermektedir. Bu fırsatlardan yararlanmak için elbette bankanıza başvuru yapmanız ve ardından başvurunun da onaylanması gerekiyor. Erteleme başvurusunu yapabileceğiniz mecralar kısaca şu şekilde;

  • İnternet ve Mobil Bankacılık
  • ATM
  • Banka Şubeleri
  • Akbank İnternet Sitesi
  • Akbank Müşteri Hizmetleri (4442525) Arayarak.

Türkiye’de bir çok firmada ödeme aracı olarak kullandığımız Axess kredi kartları bizlere önemli kolaylıklar ve avantajlar sağlıyor. Bunlardan bir tanesi de limitleri ile yüksek tutarlara neden olan asgari ödeme tutarlarını ödeyemez haline geldiğimizde erteleme yada taksitlendirme imkanı. Dilerseniz borcunuzu taksitlere bölerek de 12 ay vade ile ödeme imkanına sahip oluyorsunuz.

İnternet sitesi Üzerinden Kredi Kartı Borcu Erteleme

Axess Kredi kartı Borcu ertelemenin en kolay başvuru yolu Akbank internet sitesinden geçiyor. Başvuruda kullanacağınız adres https://www.akbank.com/tr-tr/urunler/Sayfalar/erteleme-iste.aspx buradan giriş yaparak borcunuzu en çok üç ay süre ile erteleyebiliyorsunuz. Burada söz konusu tablonun doldurulması gerekiyor.

Anlık olarak başvuru ile kredi kartı borcunun ertelenmesi ve taksitlendirilmesi hizmetini ise internet ile mobil bankacılık üzerinden alabiliyorsunuz. Akbank Direkt sayfasına girdikten sonra kredi kartı sayfasına giriş sonrası ekstre ile daha fazla menüsünden kredi kartınızın hesap kesim tarih ve borcu gibi hususlara ulaşıyorsunuz. Burada ekstre erteleme veya taksitlendirme menüsünden kredi kartınızın borcunu taksitlendirme imkanı ve erteleme imkanını bulabilirsiniz. Burada başvuru ile bankanızın onay vermesi gerekiyor. Buradaki onay da sizin kredi notunuz ve diğer hususlarınıza bağlı olarak yapılıyor ki kartı olan hemen hemen herkesin de onay aldığını belirtmek gerekiyor.

Kredi Kartı Ekstre Erteleme İşleminde Ödeyeceğim Faiz Ne Kadar Olur?

Burada sizin borcunuz ile erteleme süreniz arasındaki bağ ile hesaplanan faiz tutarını ödersiniz. Siz kredi erteleme başvurusu yaparken zaten kredi kartınızda da faiz tutarının bulunması gerekiyor ki banka erteleme ve taksitlendirme yapabilsin. Aksi takdirde bu hizmeti alamıyorsunuz. Siz kredi kartı borcunuzu bir ay ertelemek isterseniz % 1,83 oranında, 2 ay ertelemek isterseniz % 2,43 oranında, üç ay ertelemek isterseniz de % 3.03 oranından faiz hesaplaması yapılır. BSMV ve KKDF kesintisi yapılır. Yani kredi kartınıza üç bin lira borcunuz olduğunu var sayın, 3 aylık erteleme sonrası borcunuzu 3 bin lira olarak ödemiyorsunuz.

Axess Kredi Kartı Erteleme işlemi ekstrenin kesilmesi ve asgari tutarın ödenmesinden sonra yapılıyor. Sonra da ilk ödemeniz bir sonraki hesap kesim tarihi ile son ödeme tarihinde yapılıyor. Kredi kartında otomatik ödeme hesabı tanımlıdır. Bu hesapta para olduğu takdirde banka otomatik olarak keser. Genel olarak Akbank kişilere artı para imkanı da verdiğinden muhtemelen hesabınızda tanımlı olan ek para ile burada kredi kartınızın asgari tutarı da siz ödemeseniz dahi direk ödenir.

Müşteri Hizmetleri ve Çağrı Merkezinden Kart borcu Erteleme

Akbank Axess Kredi Kartı borcu erteleme işlemini bankanın müşteri hizmetlerini arayarak talep oluşturmanız halinde de telefon bankacılığı onayınız varsa yapılabiliyor. Burada sizlere gerekli bilgiler verildikten sonra sesli yanıt sistemi ile onayınız alınıyor ya da banka  sizin yapmanız gereken adımları attırıyor. Müşteri Hizmetleri Telefon numarası ise 444 25 25.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.