Kredi Almanın Yolu

Aidatsız Kredi Kartları Hangileri?

22.05.2020
276
Aidatsız Kredi Kartları Hangileri?

Kredi kartları gündelik yaşamlarımızın en önemli unsurlarından bir tanesi ve adeta yaşamlarımızın kurtarıcısı gibi olan bir durumdur. İnsanların büyük bir çoğunluğu çok farklı nedenlerden ötürü kredi kartı kullanıyor. Doğru kullanıldığı zaman kredi kartı kullanmanın kendi içinde avantajları da yok değil. Ama işin içinde bir kredi kartlarından alınan yıllık kredi kartı aidat ücretleri gibi bir durum var.

Bu durum karşısında kimi zaman insanların karşısına öylesine yüksek ücretler çıkıyor ki doğal olarak kişilerin bir de birden fazla kredi kartı varsa bu durum karşısında mevcut kartlarını iptal ettirme yoluna gidiyorlar. Yine de çok karamsar olmamak lazım zira aidatsız olan kredi kartları da var.

Aidat İstemeyen Kredi Kartı Bankaları

Aidatsız kartlardan bahsetmek gerekir ise doya doya harcayın modunda olan Garanti BBVA Bonus Flexi kredi kartı var. Hiçbir biçimde yıllık kredi kartı aidatı alınmıyor.

Banka ve Kredi kartı Aidatı Almayan Bankaların başında gelen Garantı BBVA bankasına ait olan bir diğer kredi kartı olan ve gençlere hitaben olan Bonus Genç için de benzer bir durum söz konusu. ING Bonus Business Card da aidatsız olan kartlar arasında. Bu kart da özel bir müşteri grubuna yönelik olan kredi kartıdır. TEB Sadece Kart, Enpara.com kredi kartı, Yapı Kredi Bankası World Eko Kart,  Odeabank Bank’O Card ve Akbank Axess Free kart da diğer aidat almayan kredi kartlarıdır.

Kredi Kartı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Üstte yer alan tüm bu bilgilerden sonra insanlar kredi kartı alırken öncelikle aidatsız olan kredi kartlarını seçmenin her zaman için avantajlı olduğunu unutmamalı. Bunun yanında bir de bankaların kredi kartı kullanılsın kullanılmasın aylık işletilen faiz oranlarına bakmak durumundadır. Ayrıca bilinen bankaların avantajları daha yüksek olan kartları seçilmelidir.

Kredi Kartlarında Aidat Ödenmek Zorunda mı?

Aidatsız olan kredi kartları dışında banka kredi kartı alınır iken banka ile imzalanan anlaşma gereğince yıllık aidat ödenmek durumundadır. Kimi bankalar bu durumda müşterilerine büyük bir kolaylık gösterip, aidat ödemesi yapılan itiraz üzerine iade etmekte ya da belli bir oranda chip para ya da bonus yüklemesi yapmaktadır.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.