Kredi Almanın Yolu

Adıma Kayıtlı Kredi Kartım Yok Araba Kiralayabilir miyim?

08.10.2020
101
Adıma Kayıtlı Kredi Kartım Yok Araba Kiralayabilir miyim?

Rent a car olarak piyasada boy boy tabelalarını gördüğümüz kiralık araba veren firmalar kişilere belli şartlar dahilinde araç kiralıyor. Bu şartların başında da kredi kartı talep ediliyor. Kartsız araç kiralamak istemeyen firmalar kişilerden adına kayıtlı bir kart istiyor. Bu durumda kredi kartı olmayan kişiler araba kiralayabilir mi? Yani adıma kayıtlı kartım yok araba kiralayabilir miyim? Sorunuz varsa tam adresine geldiniz.

Kredi Kartsız Araç Kiralama

Son dönemde artan araç kiralama işlemi filolar bazında büyük bir sektöre dönüştü. Bu aşamada fiziksel olarak bir yana internet üzerinden de bir çok araç kiralama şirketini bulabilirsiniz. Kaldı ki araç satışına ilan alan birkaç site üzerinden daha ayrıntılı ulaşılabiliyor. Örneğin Arabam.com yada sahibinden.com gibi. İnternet üzerinden araç kiralama işlemi de söz konusu. Ancak burada da ödemenin hemen yapılması gerektiğinden ve sonraki aşamalarda da ödeme alınması gerekebileceğinden kredi kartı talep ediliyor. Peki araç kiralamaya her şartınız uyuyor ancak kredi kartınız yoksa ne yapacaksınız?

Küçük Araç Kiralama Firmalarını Tercih Edin

Kredi kartsız araç kiralama işlemi için aslında küçük firmalar tercih edilmeli. Büyük filolardan araç kiralamak kartsız olmayabilir ancak 10 ve daha aşağı aracı olan küçük rent a car firmaları sizlere olan güveni ile ve daha çok iş alabilmek maksadıyla sizlere nakit para karşılığı kartsız araç kiralama yoluna gidebiliyor. Burada aranızdaki güvenin tesis edilmesi önemli. Güven verildikten sonra da her türlü araba kiralama işlemini yapabilirsiniz.

Araç Kiralama Dolandırıcılığına Dikkat

Erken ödeme indirimi ile araç kiralama reklamları sonrası kişiler bazı firmalara nakit para gönderiyor, kredi kartından ödeme yapıyor. Ancak günü geldiğinde de araç kiralama işlemini yapamıyor. Bunun nedeni araç kiralama firmasının kaybolması. Bazı firmalar dolandırıcılık amaçlı olarak ileri tarihlere sözde kiralama işi yapıyor olsa da; bu tam aksi bir durum olabiliyor. Haberlere ve medyaya yansıyan bir çok haber bu konuya örnek teşkil edebilir.

Araç Kiralamada Neden Kredi Kartı

Araç kiralama işi yapan kişiler bir çok güvence talep edebiliyor. Geçmiş dönemlerde çok bakılmasa da artık kredi notu ilişkisi bu sektöre de yansımış durumda. Bunun yanında kişiden içi boş senetler alanlar var. Araç kiralayan kişinin bordrosunu, ikamet adresini, üzerine kayıtlı telefon vb. faturaları isteyenler mevcut. Bu durum aslında yadırganmamalı. Çünkü vereceğiniz birkaç yüz lira ile kişiler sizlere yüzlerce bin liralık aracını veriyor. Bu aracın kaskosu ve sigortaları olsa bile kaza durumunda iş yapamayacak olması ve aracın perte ayrılması gibi durumlarda kiralama yapan firmaların zararı oluşacaktır. Bu zararı en aza indirmek isteyen firmalar da araç kiralarken kedisini güvene almak istiyor. Bu tedbirlerden birisi de kredi kartı ile araç kiralama.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.