Kredi Almanın Yolu

Acil Para Lazım Kredi Çekemiyorum Diyenlere Altın Bilgiler

Acil Para Lazım Kredi Çekemiyorum Diyenlere Altın Bilgiler

İnsan ihtiyaçlarının sonsuz, geçim derdinin de zor olduğu günümüzde para sıkıntısı çektiğimiz çok zamanlar olmuştur. Bu kapsamda paranın değerini var iken bilmemiz gerektiğini büyüklerimiz, “su akarken testiyi doldur” sözleriyle ifade etmektedirler. Yapacağımız tasarruflarla kötü gün dostu dediğimiz ihtiyat paralarını banka, kasa, yatırım araçları gibi vasıtalarla elimizin altında tutabiliriz ve ihtiyaç anında kullanabiliriz. Tüm tedbirleri almanıza veya tedbirleri çok da dikkate almadığınızı düşündüğümüzde doğabilecek acil nakit ihtiyaçlarınızı nasıl karşılarsınız? Sizler için acil para lazım sorusuna birkaç cevap bulmaya çalıştık.

Yakınlarınız Ya Da Arkadaşlarınızdan Borç Para İsteyin

Günümüzde insanlar birbirlerine borç para vermekten çekinmekte, geri alamam korkusu yaşasalar da hepimizin etrafında sırtımızı dayayıp borç isteyebileceğimiz yakınlarımız vardır. Acil nakit ihtiyaçlarınızı öncelikle onların kapısını çalarak çözebilirsiniz.

Nakit Avans ile Acil Para Temini

Banka ATM’lerinin genellikle nakit avans menüleri vardır. Bu menülerden taksitli ya da nakit avans çekebilirsiniz. Vade durumunu da göz önünde bulundurarak fazla faiz ödememeye dikkat edin.

Kredi Kartları En Pratik Çözüm

Kredi kartlarından para çekebilirsiniz. Tabi faizi bankaların nakit avanslarından fazla olacaktır ama acil ihtiyaçlarınızı gidermede son derece kurtarıcı bir yöntemdir.

Para Edebilecek Eşyalarınızı Satın

Günümüzde ikinci el eşyacılar ya da internet üzerinden ikinci el eşya satışları hızla yaygınlaşmaktadır. Bu yöntemi kullanarak para edebilecek eşyalarınızı nakde çevirip sıkıntınızı giderebilirsiniz.

Cep Telefonu Bayilerinden Telefon Alın

Cep telefonu operatörleri uzun vadelerle, faturanıza yansıtarak telefon satışı yapmaktadırlar. Bu telefonlardan alıp normal bir telefoncuya zararına satarak o anki sıkıntınızdan kurtulabilirsiniz. Tabi çok fazla zarar etmemeye de özen gösterin.

İpotekle Kredi

Eğer şahsınıza ait taşınmaz var ise bu taşınmazı ipotek ettirerek bankadan kredi çekme yoluna başvurabilirsiniz.

Tefecilerden Uzak Durun

Maddi sıkıntı, insanı psikolojik olarak son derece yıpratmaktadır. Bu psikolojik bitmişlikten kaynaklı, insan her türlü yola tevessül edebilmektedir. Bu yollar kesinlikle yasa dışı yollar ve tefeci alternatifi olmasın. Tefeciler, kanun dışı yollarla kredi çekemeyen veya illegal işlerde kullanılacak para teminini insanlara karşılayan kişilerdir. Başınızı belaya sokmak istemiyorsanız bu alternatifi aklınızdan bile geçirmeyin.

Okunmalı : Kredi Notu Düşük Olanlar İçin Kredi Alma Yolları

Acil para ihtiyacının karşılanmasında daha bir çok yol sıralanabilir. Ancak ilerleyen dönemlerde bu tür ihtiyaçların karşılanması adına finans kuruluşları nezdinde kredi notu artırma işlemleriniz sonrası kredi alımlarınızın önüne engel koymaktan uzak durmak önemli bir husus.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.