Kredi Almanın Yolu

7/24 Döviz Alım Satım Yapan Bankalar

22.12.2019
1.951
7/24 Döviz Alım Satım Yapan Bankalar

Döviz yatırımları ile anlık alım ve satımlar yaparak para kazanmak herkesin ortak fikirleri arasında bulunuyor. Fakat hemen al hemen sat yapabileceğiniz mecralar banka hesapları ve bu hesaplar üzerinden 7-24 istediğiniz zaman işlem gerçekleştiremezsiniz. Gece vaktinde almış olduğunuz her hangi bir döviz kurunun yükselmesi ile satış için sabahı ve mesai saatini beklemek zorunda kalırsınız. Bu bekleyiş ile normal seviyeye dönem kur sayesinde kazanç sağlayamazsınız. Bu anlamda mesai saatleri dışında döviz kurları ile alım satım yapabileceğiniz bankaları araştırma kazancınızı artırmak açısından önemli. Peki var mı 7-24 döviz alım satan yapan yerler? Yada 5-24 döviz alım satım yapan bankalar hangileri gibi sorularımıza cevap arayacağız.

Döviz Alım Satım Yapan Bankalar

Döviz kurlarını oluşturan başlıca dolar, euro ve altın bankalarda açılan hesaplar üzerinden harekete müsait kılıyor. Burada alım ve satım için bankanın mesai saatleri şart. Nedeni bu saatler dışında oluşan makas aralığı. Banka gram altın alım satım arasındaki fark başlıklı yazımızda da belirttiğimiz gibi ayrıntılar önem arz eder. Özellikle ABD de gelişen olaylar neticesinde gece oluşan döviz kurlarındaki hareketlilik bizlere hemen yansıyor olsa da işlem yapabilmemiz için sabahı beklememiz gerekir. Bu nedenle gece saatlerinde de döviz alım satımı yapmak için elverişli bankalar üzerinde hesap açmak en mantıklı adım olacaktır. Peki bu anlamda 7-24 döviz alım satımına müsaade eden bankalar hangileri yada böyle banka var mı öncelikli olarak ona bakmak gerekiyor.

Hangi Bankalar 7-24 Döviz Alım Satımına İzin Veriyor?

Günün her saati alım ve satıma müsaade eden bankalar bu hizmet için makas aralığını yüksek tutuyorlar. Buradaki yükseklik mevcut oluşacak döviz artışlarından çok daha fazlası olacağından mesai saati dışında alım ve satım yapmak çok mantıklı bir adım olarak görünmez. Türkiye’de 7-24 döviz alım satımına olanak veren bankalar Akbank, Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Denizbank, Garanti BBVA Bankası, Kuveyt Türk Bankası olarak sıralanabilir. Bu seçenekler artırılabilir. Burada alım ve satım için cebinizden fazla paralar çıkar. Fakat makas aralığı en düşük seviyelerde olarak hareket Kuveyt Türk katılım bankası üzerinden yapmak mantıklı olabilir.

İstediğiniz Zaman Aralığında Döviz Alım ve Satımı

Bankalarda bulunan döviz hesaplarınız sizlere yatırım yapma olanağı verirken hesabınıza bağlı olarak açacağınız internet bankacılığı sayesinde bu hesaplarınızdaki dövizleri alım ve satım olanaklarına kavuşursunuz. Burada yatırım amaçlı uzun süre alım yaparak mevcut dövizinizi vadeli mevduat hesabına yatırım da söz konusu olurken zamanla ihtiyaca binaen bozdurmanız, Türk Lirasına çevirmeniz ve nakit olarak çekim yapma imkanlarınız müşteri olarak hepimize olan bir husus. Yüksek dalgalanmalar neticesinde oluşan döviz kurlarından kazanç sağlamak için düşük kurdan alınan dövizi yüksek kurdan satmak gerekir. Bunun için ise döviz kurlarının yakından takip edilmesi de enzem hususlarda bir tanesi.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.