Kredi Almanın Yolu

3 Soruda American Express Kart ve Özellikleri

09.09.2020
1.418
3 Soruda American Express Kart ve Özellikleri

American Express Company, dünya genelinde sık olarak kullanılan bir kredi kartı şirketidir. Şirketin merkez New York’ta yer alır. Dünyanın en büyük şirketleri bu şirketin kartlarını kullanır. Dünyanın en büyük kredi kartı şirketi olarak bilinen American Express Company, aynı zamanda turizm sektöründe de faaliyet yürütmektedir. Bu kart Türkiye’de yalnızca Garanti Bankası’ndan temin edilir. Çeşitli kampanyalar ve indirimlerle adını sıklıkla duyuran bu kredi kartının isim hakları Garanti Bankası’na aittir.

American Express Kart Nedir?

American Express Company, 1850 yılında ABD’ de kurulmuştur. Kurulduğu ilk yıllarda posta servisleri veriyordu. Ancak ilerleyen yıllarda şirketin hizmetlerinin daha çok bankalar tarafından kullanıldığı anlaşılınca şirket strateji değiştirdi. Bunun sonucunda seyahat çekleri üretmeye başladılar. Seyahat çekleri sayesinde dünya çapında üne kavuşan American Express, kredi kartı çıkararak yükselişini sürdürdü. Günümüzde dünyanın en büyük kredi kartı şirketi olmayı başarmıştır. Bu kredi kartları günümüzde Amex Kartları olarak adlandırılır. Bu kredi kartlarının 3 çeşidi vardır. Bunlar; The Platinum Card, American Express Gold Card ve American Express Card’dır.

American Express Kart Nerelerde Kullanılır?

Bu kredi kartını kullanmanın özellikle Türkiye dışında büyük ayrıcalıkları vardır. Bu kredi kartı kullanıcılarına ülkemizde de pek çok kampanya ve indirim seçeneği sunulmaktadır. Ancak olumsuz özellikleri de vardır. Bunlardan biri Türkiye’de kullanım alanı oldukça sınırlı olmasıdır. Ancak Garanti BBVA Bankası’yla anlaşma yaptıktan sonra alanını biraz daha genişletmiştir.  Bu kredi kartlarının hangi poslarda geçerli olduğunu öğrenmek için Garanti Bankası’ndan bilgi almak doğru olur.

Amex Membership Rewards Nedir?

En çok merak edilen konuşlardan biri olan Amex Membership Rewards, American Express kredi kartının harcama yaptıkça biriken puan programıdır. Bu program ayrıca anlaşmalı restoran ve otellerde indirim sağlamaktadır. Bu kredi kartından yapılan her 1 TL’lik harcamaya 1 Membership Rewards puanı gelir. Bunun dışından American Express anlaşmalı noktalarından yapılan harcamalarla ekstra puanlar kazanılabilir. Kazanılan bu puanlarla pek çok şey yapılabilir. Bunlardan bazıları; bazı havayolu şirketlerinden ücretsiz uçak bileti almak, anlaşmalı otellerde konaklamak ve çeşitli elektronik alet satın almak.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.