Kredi Almanın Yolu

1000 (Bin) Euronun Aylık Faiz Getirisi Ne Kadar?

04.02.2020
469
1000 (Bin) Euronun Aylık Faiz Getirisi Ne Kadar?

Bankalarda oluşan mevduat hesaplarında vadeli olarak yatırılması kişileri yatırım olarak kullandığı bir araç. Bu araç ile belli miktarlarda yatırdığınız süreler için bankalar sizlere faiz ödemesi yapar. Bu faiz oranı ise son zamanlarda düşen kredi faizlerine orantılı olarak düşmüş durumda. Fakat parasını sağlamcı olarak nitelendirdiğimiz yatırımcıların vadeli mevduat hesaplarında değerlendirmesi ile 1000 Euronun aylık faiz getirisi ne kadar sorularına neden olabiliyor.

Euro’ya En yüksek Faiz Veren Banka Hangisi

Bankalar vadeli mevduat hesaplarını döviz kurundan ve TL üzerinden yapabiliyor. Bu anlamda para birimi de faiz oranına yakından etki eden bir husus. Bu anlamda parasını vadeli hesaplarda değerlendirmek isteyen kişilerin öncelikli olarak euro için en yüksek faiz veren bankayı seçmesi gerekir. Bu manada bankaların euro döviz kuru için en yüksek vadeli faiz oranı % 0,35 olarak veriliyor. Bu oranı veren banka ise İng Bank. Turuncu hesap kampanyası ile verilen bu faiz oranı ise yıl boyunca paranızı yatırmanız halinde mümkün.

Euroya en yüksek faiz veren diğer bir banka da Yapı Kredi Bankasıdır. Döviz kurunda faiz oranları genel olarak düşük seyreder. Bu anlamda Yapı Kredi Bankası Euro vadeli faiz oranı da % 0,20 olarak verilmektedir.

Bankaların Faiz Getirileri

1000 Euro aylık faiz getirisi hesaplanmasında faiz oranı ön planda . Bu nedenle ne kadar yüksek olursa kişinin de getirisi o kadar yüksek olacaktır. Bu manada bin euro faiz getirisi ile bankalar arasındaki oran şu şekilde sıralanıyor;

  • İş Bankası % 0,10 ile aylık 0,07 Euro
  • Yapı Kredi Bankası % 0,20 ile 0,14 Euro
  • Akbank % 0,10 ile 0,07 Euro
  • CepteTEB 0,10 ile 0,07 Euro
  • QNB Finansbank ve Enpara % 0,05 ile 0,04 Euro
  • Garanti BBVA % 0,05 faiz ile 0,04 Euro

aylık faiz getirisi söz konusu olacaktır. Bu bağlamda incelendiğinde döviz kurundan vadeli mevduat faizlerinin düşük olduğu ve kişiye çok kazandırmadığını belirtmek mümkün. Ayrıca kazanç sağlamak için yatırdığınız para miktarı da önem arz ediyor. Burada eğer daha yüksek oranlar yatırmanız halinde sizlerinde kazancı daha yüksek olacaktır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.